Firmamızın kurucusu Eyüp YILMAZ'ın kullandığı tezgah tipi matkap

HAKKIMIZDA

1950 den bu yana Yılmaz Soğutma Adıyla,

Kendimize taktığımız bu sloganın hikayesi rahmetli dedem Eyüp YILMAZ ‘la başlar. 1910 yılında Akşehir’de doğan dedem 1950’li yılların başlarında kendisine Ankara’nın Ulus semtinde ufak bir iş kurar ve soğutmacı Eyüp Usta Adıyla kendisini duyurur.

Aslında onu dünya 1936 Berlin olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden bisiklet şampiyonu olarak tanımış daha sonra sporculuğu bırakıp sanatkar ve esnaf ruhunu taşıdığı tarafa yönelmiştir. Çalışkan bedeni dürüst becerisi ile Başkentin saygın bir esnafı olmuştur. İlerleyen yıllarda Babam Ahmet YILMAZ Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun olduktan sonra dedemin yorgun düşen bedeninden işi devralıp daha da genişletmiş. Soğutmada tamiratla birlikte büyük gereksinim duyulan yedek parça satışına başlamış. Bu arada 1983 yılında Ankara Buzdolapçılar ve Klimacılar Odası başkanlığına seçilmiş ve bu görevi 2010 tarihine kadar başarıyla sürdürmüştür. Yılmaz Soğutma ticari unvanını 1996’da Yılmaz Soğutma Ltd. Şti. olarak bir aile şirketine dönüştürmüştür.

Firmaya ben Ankara Ziraat Fakültesine başladığım 1993 senesinde katıldım. Arzum dünyadaki soğutma ile ilgili teknolojik gelişmeleri Türkiye’ye tanıtmaktı. Değişim benim için çok önemliydi. Bu inançla 3. nesil olan ben Onursal YILMAZ bazı ürünleri yurt dışından ithal etmek sureti ile Türkiye pazarına girmeye başladım. 2010 senesinde kardeşim Demirkan YILMAZ'ın şirkete katılımı ve 2011'de ise İstanbul şubemizin açılışı ile şirketin iş ve insan kapasitesini daha da büyütmüş olduk.

Dinamik ruhumun bana verdiği güç, sevgili babamın maddi ve manevi desteği ile inanıyorum ki bizi soğutma sektöründe daha uç noktalara getirecektir.

Sevgi ile sarıldığımız işimizin kazancının önce sevgi olduğuna inanıyorum. İnsanı sevmek, işi sevmek, doğayı sevmek, yaşamı sevmek felsefesi ile, nefes alıp vermeyi bilmek aydınlık yarınlara ulaşmanın engellerini aşmak demektir diye düşünüyorum.

Sevginin olduğu yerde gün hiç bitmez, ilkesiyle hepimize sağlık içinde geçecek engin mutluluklar ve bol kazançlı günler dilerim.

Yılmaz Soğutma A.Ş.
Onursal YILMAZ